Toskania i Włochy

Nasza wielka miłość i pasja od kilkunastu lat!

Anna Goławska

email: golawska.anna@gmail.com

tel. +48 501800638 (w godz. 9-17)

Italianna Ul. Pana Tadeusza 12/95

Lublin

NIP 7122449064

Kilka słów o nas

Anna Maria Goławska - poetka i podróżniczka, miłośniczka Włoch, kotów, gotowania i jedzenia. Prawie zawsze gotowa do drogi. Do Włoch jeździ kilka razy w roku, mieszkała w Toskanii i na Sycylii. Autorka przewodnika po Toskanii i Umbrii, książki podróżniczej o Włoszech południowych oraz kilku tomów poezji.

Grzegorz Lindenberg - socjolog, specjalista od mediów, miłośnik Włoch, kotów, jedzenia. Zwiedził kawał świata, ale od wielu lat jeździ prawie wyłącznie do Italii. Lubi muzykę klasyczną, dobre jedzenie, wino i oliwę. Założyciel i redaktor naczelny portalu Webnalist. Teksty warte czytania.

Uwielbiamy Włochy - ludzi, kuchnię, zwyczaje, język. Zjeździliśmy tysiące kilometrów, zobaczyliśmy setki miejsc, wypiliśmy litry wina, spróbowaliśmy wielu gatunków oliwy, poznaliśmy dziesiątki ciekawych ludzi. Na własnej skórze przekonaliśmy się, jak to jest łapać stopa na Sycylii, spać na apulijskim kempingu bez materaca, jeść opuncje prosto z kaktusa... Wiemy też, jak smakuje Brunello w upalny wieczór w Montalcino i jak pachną perfumy wyrabiane przez kamedułów w zagubionym w lesie klasztorze. Proponujemy noclegi, które nam samym się podobają i oliwę, której sami używamy.

Jeśli chcecie być na bieżąco, obserwujcie nasz profil na facebooku facebook.com/toskaniaiumbria

Jeśli chcecie przeczytać trochę więcej o Włoszech, polecamy nasze teksty:

Sassi w zapachu tymianku - tekst o Materze (Gazeta Wyborcza)

Pod ostrogą włoskiego buta - tekst o Trani (Gazeta Wyborcza)

Anna Goławska, Grzegorz Lindenberg

Najmniej zamożny człowiek powinien tyle sobie zaoszczędzić, aby choć raz w życiu odbyć wycieczkę do Włoch, jako do kolebki naszej cywilizacji chrześcijańskiej.

Michał Lityński