Chianciano

Agroturystyka k. Chianciano Terme, Val d'Orcia, Toskania

To typowe toskańskie gospodarstwo leży w okolicach Chianciano i Montepulciano. Znajduje się na wzgórzu, w spokojnej okolicy. Do wynajęcia są 4 apartamenty w starym kamiennym domu, mieszczące od 2 do 6 osób, wszystkie na parterze, starannie odrestaurowane i urządzone w stylu tradycyjnym. Kuchnie są w pełni wyposażone. Każde mieszkanie ma swój kawałek ogrodu, ze stołem i krzesełkami. Dostępny jest internet wi-fi.
Do dyspozycji gości jest basen (12x6 m) z leżakami, ogród warzywny (pomidory, bazylia, ogórki, cukinie), grill, piec do pizzy. Kamienny dom otacza dwadzieścia hektarów ziemi, na których właściciele uprawiają oliwki. Na gości czeka butelka miejscowego wina i oliwy. Na terenie posiadłości znajduje się jeziorko - ogrodzone - i krzaczki lawendy.
W każdą środę Giovanna i Franco, właściciele, serwują gościom darmową kolację z typowymi daniami regionu.
To idealne miejsce, by spędzić leniwe wakacje na toskańskiej wsi, obserwując florę i faunę (czasem pod płot podchodzą dziki), ale również dobra lokalizacja dla aktywnych turystów. W ciągu 20 minut dojedzie się do Pienzy, Montepulciano, Sarteano, San Quirico d'Orcia, Chiusi, nieco dłużej, bo około 1-1,5 godziny, trwa droga do Sieny, Perugii czy Florencji, w 2 godziny dociera się do Rzymu.
To również raj dla wielbicieli źródeł termalnych, jest ich dużo w okolicy. Najbliższe sklepy i bary są w Chianciano (4 km). W okolicy jest możliwość jazdy konnej (ok. 20 euro za godzinę). Właściciele organizują też kursy gotowania - za opłatą.
Psy są mile widziane, przygotowano dla nich również boksy, w których mogą bezpiecznie zostawać, jeśli właściciele chcą pojechać na wycieczkę bez zwierzaka. W agroturystyce mieszka pies Balu' i dużo kotów.

  25.06-03.09 28.05-25.06
03.09-01.10
pozostałe
Ginestra (4+2 os.) 900 euro 780 euro 600 euro
Girasole (2+2 os.) 650 euro 580 euro 400 euro
Lavanda (2+2 os.) 650 euro 580 euro 400 euro
Ciclamino (2+3 os.) 700 euro 630 euro 450 euro

Ceny za tydzień za mieszkanie. Wynajem od soboty do soboty, poza sezonem możliwe inne terminy. W cenę wliczone są: pościel, ręczniki, prąd, woda, gaz, wi-fi, jedna kolacja. Dodatkowo płatne: sprzątanie końcowe 20 euro/mieszkanie, ogrzewanie zimą 10-15 euro/dzień. Przy rezerwacji wymagana wpłata 20% sumy najmu.

Miejsce i właścicieli znamy osobiście.

Zobacz na mapie | Rezerwacje [golawska.anna@gmail.com]


1) Ginestra (4+2os.)
Mieszkanie ma 100 mkw., 2 podwójne sypialnie, salon połączony z kuchnią, 2 łazienki, w salonie kominek. Dziedziniec wspólny z Lavandą. W salonie jest kanapa rozkładana, na której mogą spać 2 dodatkowe osoby.

ginestraginestraginestraginestra

2) Girasole (2+2os.)
Mieszkanie ma 50 m kw., 1 podwójną sypialnię, salon połączony z kuchnią, 1 łazienkę. W salonie jest kanapa rozkładana, na której mogą spać 2 dodatkowe osoby.

girasolegirasoleGirasole

3) Lavanda (2+2os.)
Mieszkanie ma 50 m kw., 1 podwójną sypialnię, salon połączony z kuchnią, 1 łazienkę. Dziedziniec wspólny z Ginestrą. W salonie jest kanapa rozkładana, na której mogą spać 2 dodatkowe osoby.

lavanda lavanda lavanda lavanda

4) Ciclamino (2+3os.)
Mieszkanie ma 50 m kw., 1 podwójną sypialnię, salon połączony z kuchnią, 1 łazienkę. Można dokwaterować 3 dodatkowe osoby.

ciclamino ciclamino ciclamino ciclamino

Pozostałe zdjęcia

chiancianochiancianochianciano chianciano

chianciano chianciano chianciano chianciano

chianciano chianciano chianciano chianciano

chianciano chianciano chianciano chianciano

chianciano chianciano chianciano chianciano

chianciano chianciano chianciano chianciano