Loro Ciuffenna, noclegi w Toskanii

Loro Ciuffenna, dwa mieszkania nad strumieniem, Toskania

Dizajnerskie mieszkania dla 4-5 osób w starym centrum miasteczka Loro Ciuffenna, pomiędzy Florencją a Arezzo. Kamienica pochodzi z XIX wieku, stoi tuż nad strumieniem Ciuffenną. Z okien apartamentów widać wąwóz, w którym płynie strumień oraz zabytkowe domy Loro. Wieczorami słychać szmer wody oraz ptaki śpiewające w ogrodach.
Mieszkania zostały niedawno wyremontowane, z zachowaniem toskańskiego stylu i urządzone wygodnie i nowocześnie. Właściciel zadbał o każdy szczegół, z wielką starannością odnowiono dawne posadzki, odczyszczono kamienne ściany. Meble i sprzęty są nowe, a połączenie nowoczesnego dizajnu z tradycyjnym stylem toskańskim daje niezwykły efekt.
Loro Ciuffenna to małe, bardzo stare miasteczko leżące pomiędzy Florencją a Arezzo. Koniecznie trzeba zobaczyć ponadtysiącletni młyn wodny, który wciąż działa! W Loro są sklepy, targ, restauracje, bankomat. Życie płynie tu powoli, mieszkańcy są przyjaźni i szybko można się tu poczuć jak u siebie. Miasteczko stanowi dobrą bazę do zwiedzenia Toskanii. W odległości 12 km (w Montevarchi) jest stacja kolejowa, więc do niektórych miast można też pojechać pociągiem.
W strumieniu płynącym przez miasteczko można się kąpać. Kapielisko jest w odległości ok. 400 m, miejscami jest głębokie, przy brzegu płytkie, a woda jest czysta. Najbliższy basen (płatny) znajduje się w odległości ok. 9 km w Piantravigne.
Odległości od ciekawych miejsc: Gropina 2 km, Florencja 60 km, Arezzo 30 km, Siena 60 km, Cortona 80 km, region Chianti ok. 40 km.
Najbliższe sklepy i bary znajdują się w odległości ok. 100 m. Parkuje się przy ulicy, 250 m od mieszkania (parking niestrzeżony przy ulicy) lub na parkingu miejskim - ok. 350 m.

  27.05-30.09
święta, długie weekendy
pozostałe
Paradise 380 euro 330 euro
Crocino 400 euro 350 euro

W cenę wliczone są: pościel, ręczniki, gaz, prąd. Dodatkowo płatne: sprzątanie końcowe 30 euro/mieszkanie, ogrzewanie zimą, kaucja zwrotna 100 euro. Wynajem od soboty do soboty, poza sezonem również w innych terminach. Zwierzęta nie są akceptowane. Przy rezerwacji wymagana przedpłata 10% sumy wynajmu.

Miejsce i właścicieli znamy osobiście.

Zobacz na mapie | Rezerwacje [golawska.anna@gmail.com]


Paradise, 4 os., 1 sypialnia, salon, kuchnia, łazienka, taras
Mieszkanie mieści się na parterze, składa się z sypialni z łóżkiem dwuosobowym, salonu z dwuosobową kanapą rozkładaną, kuchni i łazienki (prysznic). Pomiędzy sypialnią a salonem znajduje się kuchnia i łazienka, więc mogą tu zamieszkać dwie pary i będą mieć dostatecznie dużo prywatności. Jest tu również taras z meblami ogrodowymi oraz kominek ze szklanym okapem - boski! Kuchnia jest wyposażona w lodówkę, piecyk, kuchenkę, mikrofalówkę, pralkę. Dostępna jest suszarka oraz żelazko.

lorofiume lorofiume lorofiume lorofiume

lorofiume lorofiume lorofiume lorofiume

lorofiume lorofiume lorofiume lorofiume


Crocino, 4+1 os., 2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka
Mieszkanie mieści się na piętrze, składa się z 2 sypialni z łóżkami dwuosobowymi, salonu, kuchni i łazienki (bardzo duży prysznic). Kuchnia jest wyposażona w lodówkę, piecyk, kuchenkę, mikrofalówkę, zmywarkę.

crocino crocino crocino crocino

crocino crocino crocino crocino

crocino crocino crocino crocino

crocino crocino

loro loro loro loro

loro loro loro loro

Kapielisko
Kąpielisko znajduje się w odległości ok. 400 m od mieszkań. Z głównego placu trzeba iść wzdłuż baru Centrale, potem lekko w górę wg wskazówek na Massette. Kąpielisko na środku jest dość głębokie, ale przy brzegu płytkie, woda jest czysta.

Kapielisko w Loro Kapielisko w Loro Kapielisko w Loro
Basen
Najbliższy basen znajduje się w miejscowości Piantravigne. Trzeba jechać w kierunku Castelfranco, skręcić na Piantravigne, przejechać piękną drogą wśród gajów oliwnych, minąć nowe wille i skręcić w prawo - jest tabliczka z nazwą Casa del Contadino, zarośnięta krzakami, ale może właściciele trochę je już wycięli. Basen jest nieduży, z pięknym widokiem na dolinę z charakterystycznymi dla Valdarno formacjami skalnymi "le balze". Wejście na basen kosztuje 5 euro, basen + kanapka - 10 euro, na miejscu jest restauracja, parking, stoliki na dworze, toaleta.

Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino

Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino