Loro Ciuffenna, noclegi w Toskanii

Loro Ciuffenna, między Florencją a Arezzo, Toskania

Loro Ciuffenna to małe, prześliczne miasteczko położone na wzgórzach ok. 50 km od Florencji. W centrum Loro, w dziewiętnastowiecznej kamienicy, są do wynajęcia 2 mieszkania, jedno dla 2-3 osób, drugie dla 4-5. Poczujecie się tu jak w domu, a nawet lepiej! Właścicielka jest cudowną osobą, która uważa, że Toskania powinna być dostępna dla wszystkich, niezależnie od zasobności portfela - stąd tak niskie ceny.
Mieszkania są urządzone bardzo wygodnie, kuchnie są świetnie wyposażone. Wielkim atutem miejsca jest przepiękny ogród, częściowo wyłożony terakotą. Można tu się opalać i jeść posiłki, zamienić słowo z właścicielką albo posłuchać dzwonów kościelnych.
Do dyspozycji gości jest również tzw. loggia, oddzielna kuchnia w ogrodzie, z piecem z rusztem oraz dużym drewnianym stołem, gdzie wieczorami można przyrządzać i jeść kolacje. W ogrodzie jest również grill.
Obok kamienicy mieści się tradycyjny warsztat kowalski, gdzie od czasu do czasu pracuje ponad osiemdziesięcioletni Piero, kowal-artysta (nie jest to uciążliwe). Parkować można na ulicy pod kamienicą albo na darmowym parkingu miejskim w odległości pieszej.
W strumieniu płynącym przez Loro można się wykąpać. Kapielisko jest w odległości ok. 400 m, miejscami jest głębokie, przy brzegu płytkie, a woda jest czysta. Najbliższy basen (płatny) znajduje się w odległości ok. 9 km w Piantravigne.

  25.03-15.09
19.12-08.01
reszta roku
Momi (2+1os.) 300 euro 245 euro
Girasoli (4+1os.) 445 euro 390 euro

Ceny za tydzień za mieszkanie. W cenę wliczone są: pościel, ręczniki, prąd, woda, gaz, internet wi-fi. Dodatkowo płatne: ogrzewanie zimą. Wynajem od soboty do soboty, ale możliwy też w innych terminach. Przy rezerwacji wymagana przedpłata 10% sumy wynajmu.

Miejsce i właścicieli znamy osobiście.
Historia Loro ma ponad 1000 lat. Jej wyraźnym śladem jest zarówno zamek, dobrze widoczny w centrum miasteczka, jak i młyn wodny pochodzący z około 1100 roku - który wciąż działa! Można tu też zwiedzić muzeum Venturino Venturi, podziwiać rzymski most i wykąpać się w górskim strumieniu, który przecina miejscowość. W Loro jest kilka restauracji i pizzerii, lodziarnie, bary.
Niedaleko Loro znajduje się nastrojowa wioseczka Gropina z jednym z ważniejszych zabytków romańskich w Toskanii - kościołem Pieve di San Pietro.
Odległości od ciekawych miejsc: Florencja 60 km, Arezzo 30 km, region Chianti 30 km, Siena 60 km, Cortona 80 km, Montepulciano 80 km.


Zobacz na mapie | Rezerwacje [golawska.anna@gmail.com]


1) Momi, 2+1os., 1 sypialnia, kuchnia, łazienka
Mieszkanie Momi mieści się w starej kamienicy i ma 35 mkw. Po kilku zewnętrznych schodkach wchodzi się prosto do kuchni, za nią znajduje się duża sypialnia (z łóżkiem podwójnym oraz 2 rozkładanymi fotelami). Z sypialni wchodzi się do przepięknej łazienki z bardzo dużym, wygodnym prysznicem. Z okna łazienki widać wieżę kościelną. Właścicielka zadbała tu o każdy szczegół, mieszkanie jest prześliczne i doskonale wyposażone. Jest pralka, suszarka do włosów, książki, tv. W kuchni znajdują się: lodówka z zamrażalnikiem, kuchenka z piekarnikiem, toster, czajnik elektryczny, kawiarki, mały piecyk. Nie brak talerzy, misek, garnków, kieliszków, kubków itd. Znajdziecie też tu zawsze podstawowe produkty, jak sól, cukier, oliwę, herbatę, kawę. Na zewnątrz jest mały tarasik ze stolikiem i krzesłami, a w odległości 30 m duży ogród współdzielony z właścicielami i drugim mieszkaniem. Mieszkanie jest odpowiednie dla pary lub pary z dzieckiem.

MomiMomi Momi Momi

Momi Momi Momi Momi

Momi Momi Momi Momi

Momi Momi
2) Girasoli, 4+1 os., 2 sypialnie, kuchnia, salonik, łazienka
Mieszkanie ma 80 mkw i zajmuje dwa poziomy: na parterze jest salon, z niego po drewnianych schodach wchodzi się na piętro, gdzie mieści się duża kuchnia, dwie sypialnie (w jednej stoi łóżko podwójne, w drugiej podwójne i pojedyncze) oraz łazienka (wanna). Łóżka są tradycyjne, kute i bardzo wysokie. Z okien mieszkania rozciągają się piękne widoki na Loro. Kuchnia jest bardzo dobrze wyposażona (kuchenka z piekarnikiem, czajnik, mnóstwo naczyń, talerzy, garnków), jest pralka, suszarka do włosów. Do dyspozycji gości jest wspaniały ogród z leżakami i stołami, współdzielony z właścicielami i drugim mieszkaniem.

GirasoliGirasoliGirasoli Girasoli

Girasoli Girasoli Girasoli Girasoli

Girasoli Girasoli Girasoli Girasoli

Girasoli Girasoli
Pozostałe zdjęcia

LoroLoro Loro Loro

LoroLoro Loro Loggia

Loro Loro Loro Loro

Loro Loro Ciuffenna Loro Ciuffenna Loro Ciuffenna

Loro Ciuffenna Loro Ciuffenna Loro Ciuffenna
Kapielisko
Kąpielisko znajduje się w odległości ok. 400 m od mieszkań. Z głównego placu trzeba iść wzdłuż baru Centrale, potem lekko w górę wg wskazówek na Massette. Kąpielisko na środku jest dość głębokie, ale przy brzegu płytkie, woda jest czysta.

Kapielisko w Loro Kapielisko w Loro Kapielisko w Loro
Basen
Najbliższy basen znajduje się w miejscowości Piantravigne. Trzeba jechać w kierunku Castelfranco, skręcić na Piantravigne, przejechać piękną drogą wśród gajów oliwnych, minąć nowe wille i skręcić w prawo - jest tabliczka z nazwą Casa del Contadino, zarośnięta krzakami, ale może właściciele trochę je już wycięli. Basen jest nieduży, z pięknym widokiem na dolinę z charakterystycznymi dla Valdarno formacjami skalnymi "le balze". Wejście na basen kosztuje 5 euro, basen + kanapka - 10 euro, na miejscu jest restauracja, parking, stoliki na dworze, toaleta.

Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino

Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino Casa Contadino