San Giovanni Valdarno, noclegi w Toskanii

San Giovanni Valdarno, Toskania bez samochodu

San Giovanni to nasze ulubione miasto w Toskanii. Leży 40 km na południe od Florencji, na obrzeżach Chianti. Pozostało autentyczne, bo nie jest celem masowej turystyki. Można tu wmieszać się w tłum Włochów oddających się rytuałowi wieczornej passeggiaty i razem z miejscowymi gospodyniami wybierać owoce czy sery na targu.
Do wynajęcia jest bardzo ładne mieszkanie dla 2 osób w starej kamienicy w centrum, 3 minuty pieszo od dworca, 5 minut od supermarketu, 10 minut od basenu miejskiego.
Miłośnikom architektury i malarstwa San Giovanni oferuje prawdziwe perły: średniowieczny ratusz projektu Arnolfa di Cambio oraz "Zwiastowanie" Fra Angelica w muzeum diecezjalnym.
Dodatkowym atutem miasta jest stacja kolejowa w centrum, z której można dojechać do Florencji, Arezzo, Cortony, Perugii, Asyżu, Lukki, Pizy, Orvieto czy Rzymu. Samochód nie jest tu więc konieczny.
Pod tym linkiem znajdziecie spis miejsc, do których można dojechać z San Giovanni bez samochodu, wraz z czasem dojazdu oraz cenami. W razie pytań, piszcie.
W San Giovanni jest kilka restauracji, w tym świetna pizzeria Siro, bary, supermarkety, winiarnia z winem z beczek (vino sfuso) - wszystko w odległości pieszej od mieszkania. W każdą sobotę na ulicach miasta odbywa się wielki targ.
Odległości od ciekawych miast: Florencja 50 km, Siena 55 km, Arezzo 40 km, Greve in Chianti 30 km, Cortona 70 km.

  cały rok
Mieszkanie (2 os.) 280 euro/tydzień
50 euro/noc

Ceny za tydzień/noc za mieszkanie za 2 osoby plus dziecko do 12 lat. W cenę wliczone są pościel i ręczniki, prąd, gaz, woda, internet (limitowany, 2 giga/tydzień), sprzątanie końcowe. Przy wynajmie krótszym niż tydzień cena za noc 50 euro, pobyt minimalny - 2 noce. Latem preferowane terminy tygodniowe.
Można przyjechać z psem (za dopłatą 20 euro). Przy rezerwacji wymagana wpłata 10% sumy najmu.

Miejsce i właścicieli znamy osobiście.

Zobacz na mapie | Rezerwacje [golawska.anna@gmail.com]

Mieszkanie dla 2 osób
Mieszkanie na I piętrze, ok. 30 mkw, składa się z sypialni z łóżkiem małżeńskim, otwartej na kuchnię, wygodnej łazienki z dużym prysznicem. W kuchni jest rozkładana kanapa, na której może spać dodatkowa osoba (dziecko do 12 lat za darmo). Kuchnia jest dobrze wyposażona, jest tu lodówka, kuchenka z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy na kapsułki. Okna mieszkania wychodzą na typową w San Giovanni bardzo wąską uliczkę. Na parterze kamienicy znajduje się piekarnia, która pracuje w nocy, więc czasem ją słychać.

San GiovanniSan GiovanniSan Giovanni San Giovanni

San GiovanniSan GiovanniSan GiovanniSan Giovanni

San GiovanniSan GiovanniSan GiovanniSan Giovanni

San Giovanni San Giovanni, widok z okna San Giovanni San Giovanni

San Giovanni San Giovanni San Giovanni San Giovanni

San Giovanni San Giovanni San Giovanni San Giovanni