Rossana i Stefania, Il Sillabo

Il Sillabo, szkoła języka włoskiego w Toskanii

Sillabo, szkoła włoskiego w Toskanii

Serdecznie polecam szkołę języka włoskiego w Toskanii, w San Giovanni Valdarno. Skończyłam tu kilka kursów i ręczę, że po paru tygodniach nauki każdy zacznie mówić po włosku. Nauce sprzyja mieszkanie w małym miasteczku, kontakty z lokalną ludnością oraz innymi studentami. Poza tym kurs włoskiego jest po prostu świetnym pomysłem na spędzenie intensywnych wakacji w Toskanii, szczególnie dla singli, ale też dla rodzin, par itd.

Szkoła Il Sillabo została założona kilkanaście lat temu, obecnie prowadzą ją dwie przyjaciółki: Rossana Cherici i Stefania Focardi. Obie są doskonale przygotowane do uczenia języka włoskiego, posiadają certyfikat DITALS (nauczanie języka włoskiego jako języka obcego), ale poza wykształceniem formalnym mają też ogromną pasję i talent do pracy nauczycielskiej.

Il Sillabo mieści się w starej kamienicy w centrum San Giovanni, niewielkiego miasta między Florencją a Arezzo. Nie jest tu konieczny samochód, można przyjechać i poruszać się koleją i autobusami. Nauka odbywa się w małych grupach (3-10 osób), kursy trwają od maja do października. Można też wykupić lekcje prywatne. Poza lekcjami organizowane są spotkania, wycieczki itp. .

Jeśli zainteresowała Was szkoła Il Sillabo, piszcie!

Anna Goławska